Sistre ve Cila

PARKE SİSTRE CİLA ÖLÇÜM VE UYGULAMA STANDARTLARI

Sistre ve Cila* Yüzeyin en geniş en ve boyu ölçü olarak alınıp hesaplanır.

* Süpürgelikler yüzeyin ölçülmüş m2’sinin %15 olarak hesaplanır ve ölçüye eklenir.

* Tamirat bölgeleri ayrıca fiyatlandırılır. (Yeni parke ya da yeniden parke döşenmesi kastedilmektedir)

* Tüm parke yüzeyi 40 lık parke zımparası kullanılarak makine ile bir kat zımparalanır.

* Tüm parke yüzeyi 80 lik parke zımparası kullanılarak makine ile ikinci kat olarak zımparalanır.

* İkinci zımparanın tozuna yapıştırıcı girilerek macun haline getirilir ve parke aralıkları varsa çatlakları ve boşlukları doldurulur.

* Tüm parke yüzeyi 120 lik parke zımparası kullanılarak makine ile üçüncü kat olarak zımparalanır.

* Süpürgeliklerin makine giremeyen 5cm’lik bölümü spiral ile zımparalanır.

* Süpürgelikler el ile zımparalanır.

* Tüm tozlar alındıktan sonra dolgu verniği uygulaması yapılır. (Eğer parkeye boya isteniyorsa, bu aşamada boya yapılır. Boya, markası ve kalitesine bağlı olarak iki ya da üç kat yapılacaktır.)

* Yüzey ince zımpara ile zımparalanır ve tozlar temizlenir.

* Birinci kat ve ikinci kat cila vurulur ve işlem sona erer.


Solvent Bazlı Tek Komponentli Parke Cilaları

Polypar1CParquetVarnishPOLYPAR CAM CİLA
Tek komponentli Poliüretan esaslı hava kurumalı ev gibi az trafikli mekanlar için geliştirilmiş parke cilasıdır. Üretan alkid esaslı olması nedeniyle çizilme ve aşınmaya dayanıklı sert elastik , parlak,satin ve mat yüzey veren bir verniktir. Her cins parke yüzeyinde rahatlıkla kullanılır. Parkelerin doğal rengini değiştirmez. Polypar poliüretan dolgu ve selülozik dolgularla uyumludur. PARLAK UYGULAMA: Sistre işlemi ile pürüzsüz hale getirilen ve dolgu ile ıslah edilen temiz parke zemine rulo veya fırça yardımı ile 1 veya 2 kat parlak cam cila uygulanır. SATIN UYGULAMA: Önce 1 veya 2 kat parlak cam cila ,son kat olarakta 1 kat satin cila uygulanır. MAT UYGULAMA: Önce 1 veya 2 kat parlak cam cila ,son kat olarakta 1 kat mat cila uygulanır.

Çift Komponentli Solvent Bazlı Parke Cilaları

GalaParquetVarnishGALA 2K POLİÜRETAN CİLA
Çift komponentli poliüretan esaslı, ev, ofis, restoran gibi mekanlar, için geliştirilmiş aşınma direnci yüksek parke cilasıdır. Üç farklı parlaklıkta, mat, satin ve parlak olarak mevcuttur. Her çeşit parke ve ağaç kaplamalar için kullanılan iki komponentli poliüretan, reaksiyon ile sertleşen bir ciladır. GALA uzun, kısa ve orta boy parkelerin cilalanmasında kullanılır. GALA poliüretan dolgu ve selülozik dolgularla uyumludur. PARLAK UYGULAMA: Sistre işlemi ile pürüzsüz hale getirilen ve dolgu ile ıslah edilen temiz parke zemine rulo veya fırça yardımı ile 1 veya 2 kat parlak cam cila uygulanır. SATIN UYGULAMA: Önce 1 kat parlak cam cila ,son kat olarakta 1 kat satin cila uygulanır. MAT UYGULAMA: Önce 1 kat parlak cam cila, son kat olarakta 1 kat mat cila uygulanır.

NovaParquetVarnishNOVA 2K POLİÜRETAN PARLAK CİLA
Çift komponentli poliüretan esaslı parlak ,az trafikli (ev) mekanlar için geliştirilmiş parke cilasıdır.Yüzey sertliği idealdir. Mükemmel parlaklık sağlar.Her çeşit parke ve ağaç kaplamalar için kullanılan iki komponentli poliüretan ,reaksiyon ile sertleşen bir ciladır. NOVA uzun,kısa ve orta boy Parkelerin cilalanmasında kullanılır. NOVA poliüretan dolgu ve selülozik dolgularla uyumludur.

Tek Komponentli Su Bazlı Parke Cilaları

Blua1CWaterBasedParquetVarnishBLUA 1K SU BAZLI PARKE CİLASI
Tek komponentli Su-bazlı Poliüretan esaslı parlak, satin ve mat ciladır.İç ve dış mekanlar için geliştirilmiştir.Mükemmel efekt verir ve parkenin tüm hatalarını gizler.Sert ve dayanıklıdır. Aşınmaya karşı dirençlidir.Hiç bir toksik etkisi yoktur.Her türlü ev kimyasallarına dayanıklıdır. Uygulandığı mekanlarda kalıcı koku bırakmaz. Parkelerin doğal rengini (naturel) değiştirmez.

Çift Komponentli Su Bazlı Parke Cilaları

BluaTraffic2CWaterBasedParquetVarnishBLUA TRAFFIC 2K SU BAZLI PARKE CİLASI
Blua Traffic Su Bazlı parke cilası.tek yada çift komponentli olarak kullanabileceğiniz, esnek,yüzey sertliği ve aşınma direnci son derece yüksek bir ciladır. 2. komponenti (sertleştirici) sayesinde, aşınmaya karşı direnci artar, yüzey sertliği ideal düzeye ulaşır. Her türlü ev,ofis ve restoran kimyasallarına dayanıklıdır. Blau traffic su bazlı cila sadece ev ,ofis gibi aşındırıcı etkilere az maruz kalanlar için değil,okullar,alışveriş merkezleri,restoranlar gibi ağır trafiği olan tüm mekanlar için idealdir. Su bazlı oluşundan dolayı hem uygulayanlar hemde kullananlar için, sağlıklı ve güvenlidir. Uygulandığı mekanlarda kalıcı koku bırakmaz. Parkelerin doğal rengini (naturel) değiştirmez.